Homepage ForKids Aktuální období
20.07. - 26.07.
Nový web najdete na www.web4kids.cz
Vaše otázky - naše odpovědi
Otázky a odpovědi

Rodiče mě bezdůvodně obviňují

Emička, 10 let

22.04.2015
Mám moc ráda svoji rodinu bylo by to super kdyby na mě mí rodiče tolik neřvali a neobviňovali bezdůvodně . Já chápu že toho je na mamku moc když je bráška autista a navíc je z dvojčat a ten druhej je tak trochu provokatér a furt mě bije taky toho druhého navádí aby mě bili oba dva.  Když mu chytnu ruky aby me nedoškrábal a nekousal mě začne chytat svůj záchvat . A vše odnesu já a pak všem máma říka jaká sem neschopná a to se jí snažím ze vším pomoc
Emička

Odpověď z týmu „for kids“:

Ahoj Emičko,


je moc dobře, že máš svou rodinu ráda. To je moc důležité. Vypadá to ale, že to přece jen může být těžké, i když se člověk snaží.


Píšeš, že jeden z brášků je autista. Už to je věc, která může dávat zabrat samotným rodičům. Život s lidmi s postižením je obohacující a učí člověka spoustě nových věcí - měla jsem jako holka taky takové kamarády ;-) Je to něco, s čím se musí učit žít rodiče, ty i vaše okolí. Není to jednoduché.


Tuším, že jsi holka, na kterou se můžou rodiče v mnohém spolehnout a očekávají pak od tebe toho celkem dost. To ale neznamená, že ty jako dítě si musíš vždy vědět rady, zvlášť, když bráška škrábe, nebo má záchvaty vzteku.


Věřím, že i rodiče ti neubližují naschvál, jen je někdy těžké některé situace rychle posoudit. Možná bys mohla zkusit o těch věcech s rodiči promluvit, ale někdy v klidu, ne když už je konflikt na světě. Mohla by ses třeba zeptat, co máš dělat, když jeden brácha navádí toho druhého a ten druhý tě zlobí. Rodiče asi taky ví, jak to škrábání bolí. Můžeš jim zkusit popsat, že se vlastně chráníš a nevíš si s tím rady. Třeba spolu vymyslíte, jak to řešit.


Noemi


 

>> Zpět na otázky <<
copyright 2009 - 2017 Hope4kids, z.s., Vybíralova 969/2, 193 00 Praha 9
Pro Tim 2,2 Vlasta Marková a od listopadu 2009 WebEngine Studio