Homepage ForKids Aktuální období
20.07. - 26.07.
Nový web najdete na www.web4kids.cz
Vaše otázky - naše odpovědi
Otázky a odpovědi

Naši se hádají

Pavel, 13 let

15.04.2015
Ahoj:-D:-D:-D nevim jak se jmenuješ, ale poradíš mi? Naši se pořád hádají. Poraď mi prosim:-):-):-):-):-):-)srdcesrdcesrdcesrdcesrdcesrdcežárovkažárovkažárovkažárovkadárekhvězdapalec nahorupalec nahorupalec nahorupalec nahoru
Pavel

Odpověď z týmu „for kids“:

Ahoj Pavle,


hádky rodičů jsou moc těžká věc. Je to složité, protože do toho rodičům nejde moc zasahovat a často ani nevíme přesně, co za tím je.


Rodiče mají hodně věcí o kterých se musí domluvit. Protože můžou mít každý jiný názor, může toho domlouvání být hodně. Ne vždy je čas si vše v klidu vyříkat. Někdy se lidé v rodině rozzlobí kvůli zdánlivé hlouposti - třeba nevynesené odpadky a pak se těžko v klidu mluví i o důležitých věcech.


Není to příjemné, může to bolet jen to poslouchat, protože jsou to oba tví rodiče a rád bys, aby byli oba spokojení. Je jen málo toho, co na tom můžeš ovlivnit. Je to prostě jejich konflikt, jako dítě do něj nemůžeš moc zasahovat. Můžeš jim ale říct, že ti ty hádky vadí, aby věděli, co prožíváš. Ta informace pro ně může být důležitá. Neměla by to ale být výčitka - prostě poteřebují vědět, co to dělá s tebou, takže mluv o sobě.


Pokud jsi věřící, můžeš se za rodiče modlit, aby si k sobě našli cestu.


Noemi

>> Zpět na otázky <<
copyright 2009 - 2017 Hope4kids, z.s., Vybíralova 969/2, 193 00 Praha 9
Pro Tim 2,2 Vlasta Marková a od listopadu 2009 WebEngine Studio