Homepage ForKids Aktuální období
20.07. - 26.07.
Nový web najdete na www.web4kids.cz
Vaše otázky - naše odpovědi
Otázky a odpovědi

Mrzí mě hádky se starší sestrou

Bára, 13 let

11.11.2014
Ahoj, mě je 13 let a mojí sestře je 17 ¨let mooc se hádáme a me to strašně mrzí.:-( Dnes mi řekla že kdyby mamka měla jenom ji a bráchu (mu je 32 let) a ségru (jí je 27 let) že by jim bylo lepší a mě to moc mrzí a nevím co mám dělat a co jí mám říct prosím o radu plačící děkuji Bára :-|
Bára

Odpověď z týmu „for kids“:

Ahoj Báro,


to co píšeš je opravdu nepříjemné. Vztahy v rodině jsou opravdu složitá věc. Je zvláštní, že lidi, kterým na sobě nejvíc záleží si umí taky hodně ubližovat.


Nevím, co se mezi vámi se sestrou děje, když ti řekla tak ošklivou věc. Věřím, že si to nemyslí pořád a bylo to v návalu vzteku. O tom, jak zkusit omezit konflikty se sourozenci jsem už psala hodně dětem. Trápí to dost tvých vrstevníků.


Máš složité, že jsi nejmladší, ale věřím tomu, že každý má své místo na zemi a i v rodině. I pro tvou sestru je dobře, že tě má. Je přeci mezi vámi menší věkový rozdíl a třeba si zas porozumíte, až bude puberta šťastně za vámi.


Myslíš, že by třeba mohla žárlit na to, že se k tobě rodiče chovají jinak, protože jsi nejmladší? Zkus s ní o tom mluvit - tedy někdy v klidu, ne při hádce. Ty sis to také nevybrala narodit se zrovna takto, takže věřím, že kdyby se vám některé věci podařilo pojmenovat, mohlo by to obrousit hrany.


Noemi

>> Zpět na otázky <<
copyright 2009 - 2017 Hope4kids, z.s., Vybíralova 969/2, 193 00 Praha 9
Pro Tim 2,2 Vlasta Marková a od listopadu 2009 WebEngine Studio