Homepage ForKids Aktuální období
20.07. - 26.07.
Nový web najdete na www.web4kids.cz
Vaše otázky - naše odpovědi
Otázky a odpovědi

Ségra je hrubá

Denisa, 12 let

12.03.2014
Ahoj, mám mladší ségru je jí 6 ale je ke mě hrubá. Často mě bije proto že jí řeknu že to co dělá se dělat nemá (tahání psa za uši, křičení u papouška). Když ji okřiknu tak jde brečet k mámě a já to schytám, když ji od sebe odstrčim jde si vztěžovat mámě že jsem na ní zlá a oplatit jí to nesmím jinak to raky schytám. Mamka je často svědek toho že si začne ségra a stejně se jí zastane bouřka (taky jí někdy zlobím(ségru)). Mluvit o tom s mamkou je k ničemu vždicky se to vrátí během 10 dnů. Co mám dělat? (tátu nevidám má milenku a bydlí jinde jak už jsem psala)
Denisa

Odpověď z týmu „for kids“:

Ahoj Deniso,


se sourozenci je to někdy složité. To už tu hodně dětí psalo. Chápu, že tě chování ségry někdy zlobí. Je taky jasné, že když je o hodně mladší, není s ní zrovna jednoduchá domluva. Domluvě s mamkou nedáváš moc šanci. Je možné, že se to časem zlepší, jak ségra poroste.


Možná by ses divila, ale pro mladší sourozence ti velcí hodně znamenají. Většinou je hodně obdivují, i když to tak někdy nevypadá. Co takhle zkusit být jí vzorem a zkusit s ní jednat podle pravidla "co nemám sám rád, nebudu dělat druhým". Možná ta změna nebude vidět hned, ale časem se to pozná. Třeba můžeš příště místo okřiknutí ségry za to, že zlobí zvířata jen připomenout, že to zvířátku není příjemné. Co třeba jí připomenout, že už je velká holka a tohle dělají zvířátkům jen děti které tomu nerozumí? Třeba ještě přijdeš na jiný způsob, jak předcházet konfliktům. ;-)


Noemi

>> Zpět na otázky <<
copyright 2009 - 2017 Hope4kids, z.s., Vybíralova 969/2, 193 00 Praha 9
Pro Tim 2,2 Vlasta Marková a od listopadu 2009 WebEngine Studio