Homepage ForKids Aktuální období
20.07. - 26.07.
Nový web najdete na www.web4kids.cz
Vaše otázky - naše odpovědi
Otázky a odpovědi

Mám odpustit tátovi?

Denisa, 12 let

04.03.2014
Moji rodiče se rozvedli ale to my je jedno, jde mi o to proč se rozvedli, táta si našel milenku a na začátku minuého léta mamku zbil a já ji taky málem chytila. S tátou jsem se přestala bavit kvůli tomu jak se k mamce choval ale i kvůli tomu že mi zkazil svou milenkou dětsví (v sedmi mi řekl že máma je hrozná a já taky protože se jí v mnohém podobám). Mám mu to odpostit nebo to nechat zatím být a odpustit mu až budu starší?
Denisa

Odpověď z týmu „for kids“:

Ahoj Deniso,


to co píšeš je opravdu veliké trápení. Je úplně pochopitelné, že cítíš vůči tátovi hněv. To co popisuješ je rozhodně závažnější než když tě někdo předběhne ve frontě na zmrzlinu a taky se s tím hůř vyrovnává. Zaujalo mě, že uvažuješ o odpuštění. To je vážně úžasná věc. Někdy na něj člověk nemá sílu hned.


Píšeš, že se státou nebavíš kvůli tomu, že ti zkazil dětství. Věřím tomu, že ta zloba ti může kazit život dál a odpuštění je to, co uleví hlavně tobě. Může to opravdu změnit nejen tvůj život, ale i tvoje okolí. Nevidím důvod ho odkládat na později. Nevím, jestli jsi věřící, ale pokud ti to samotné nejde, zkus poprosit Ježíše, aby ti s tím pomohl. Není to složité, stačí mu říct jak se cítíš. Modlitba je prostě rozhovor s milujícím Bohem.


Přeju ti, abys našla odvahu pro tento těžký krok. Kdyžtak zase napiš.


Noemi


 

>> Zpět na otázky <<
copyright 2009 - 2017 Hope4kids, z.s., Vybíralova 969/2, 193 00 Praha 9
Pro Tim 2,2 Vlasta Marková a od listopadu 2009 WebEngine Studio