Homepage ForKids Aktuální období
20.07. - 26.07.
Nový web najdete na www.web4kids.cz
Vaše otázky - naše odpovědi
Otázky a odpovědi

Sestřenice se mi posmívá

katka, 11 let

24.09.2013
Mám takový menší problém se sestřenicí... je jí 9 (tím pádem je o 2 roky mladší než já) jenže v rodině ji všichni vychvalujou a já sem vždy ta špatná.Taky nadává mému bratrovi že je vůl......(jsou mu 4) a mě říká sexbomba a různě se mi posmívá a když řeknu že mi to vadí řekne že nepochopím legraci.Ale to už legrace není . Dělá to od svých 8 let vůbec nevím co mám dělat.Kdyby mě popichovala jen tak z legrace tak mi to nevadí ale ká si mylím že tohle už je slovní šikana.Myslíte že je hloupé že si to od níá nechám líbit jen kvůli tomu že rodina drží víc s ní???
katka

Odpověď z týmu „for kids“:

Ahoj Katko,


chápu, že to musí být nepříjemné, když tě sestřenice takhle zlobí a je hrubá na malého brášku. Může to být tím, že se snaží něčím zaujmout, třeba i žárlí, ale může to mít i jiné důvody. Určitě si to nemusíš nechat líbit.


Pokud takhle mluví, můžeš jí říct "Takové řeči se mi nelíbí." nebo "Radši bych si s tebou povídala jinak, nepřipadá mi to legrační." Pokud toho nenechá, krajní možnost je odejít (nebo aspoň přestat reagovat, pokud musíte být třeba spolu v pokojíku). Říct: "Budu se s tebou bavit ráda, ale jinak. Tohle nechci poslouchat." Věřím, že nikdo nemá právo druhého napadat a říkat tomu legrace. Předpokládám, že by se to dalo vysvětlit i dospělým, pokud by se o to začali zajímat.


Noemi

>> Zpět na otázky <<
copyright 2009 - 2017 Hope4kids, z.s., Vybíralova 969/2, 193 00 Praha 9
Pro Tim 2,2 Vlasta Marková a od listopadu 2009 WebEngine Studio