Homepage ForKids Aktuální období
29.05. - 04.06.
Nový web najdete na www.web4kids.cz
Vaše otázky - naše odpovědi
Otázky a odpovědi

Modlitba

Miry, 11 let

13.03.2013
Ahoj Eliško, jen mám takovou malou otázečku jsem z nevěřící rodiny, ale já věřím a moje ségra se mi vysmívá když se třeba modlím.plačící A taky jsem se chtěla zeptat na to když se pomodlím a třeba mi z pusy vypadně nějaká ošklivá věta a já řeknu amen, dá se to vzít nějak zpět?
Miry

Odpověď z týmu „for kids“:

Ahoj,


to je dobře, že si svou víru v srdíčku držíš, navzdory okolí. palec nahoru Třeba sestra jednou všechno pochopí a ocení. žárovka Ale do té doby bys to mohla udělat tak, že se budeš modlit, když tam sestra nebude, nebo v nějaké jiné místnosti (já jsem to tak dělala také, když jsem byla na internátě s nevěřícími spolužačkami).


A teď k té ošklivé větě v modlitbě. Modlitba je vlastně takový rozhovor s Bohem. Když se bavíš s nějakým člověkem a řekneš něco, čeho v zápětí lituješ, tak říkáš např.: "jejda, to jsem řekla hloupost, promiň - to beru zpět." Stejně tak to můžeš říct v modlitbě - "Pane Ježíši, teď jsem řekla něco špatného. Odpusť." A můžeš pokračovat dál. Modlitba by neměla být žádná naučená formulka (básnička), ale v modlitbě vlastně  svými slovy děkujeme Bohu za to, co ten den přinesl, prosíme Pána JEžíše za odpuštění toho, co se nám v ten den nepovedlo, co jsme udělali či řekli špatného. A také máme Pána Boha chválit za to, jak je dobrý a laskavý. Zároveň ho můžeme prosit o požehnání pro různé životní oblasti, které nám dělají starosti."


V Bibli je napsáno: "Netrapte se žádnou starostí, ale v každé modlitbě a prosbě předkládejte své žádosti Bohu."


Tak snad ti to pojednání o modlitbě trošku pomohlo. palec nahoru


Eliška

>> Zpět na otázky <<

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/cust/timdvadva/forkids.timdvadva.net/otazkyaodpovedi/otazkyaodpovedi.php on line 16

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/cust/timdvadva/forkids.timdvadva.net/otazkyaodpovedi/otazkyaodpovedi.php on line 29
copyright 2009 - 2017 Hope4kids, z.s., Vybíralova 969/2, 193 00 Praha 9
Pro Tim 2,2 Vlasta Marková a od listopadu 2009 WebEngine Studio