Homepage ForKids Aktuální období
29.05. - 04.06.
Nový web najdete na www.web4kids.cz
Vaše otázky - naše odpovědi
Otázky a odpovědi

Závislost na Minecraftu - co na to Bůh?

Honza, 10 let

12.11.2015
Nazdárek to jsem já. Jsem závislý na jedné počítačové hře MINECRAFT a nejsem si jistý jestli hřeším nebo jestli to Bůh schvaluje.
Honza

Odpověď z týmu „for kids“:

Ahoj Honzo,


díky za hezkou otázku. Je dobře, že se takhle zamýšlíš. Minecraft  může být prima hra, když jí člověk dobře využívá. Píšeš, že jsi na Minecraftu závislý. Nevím, co tím přesně myslíš, ale předpokládám, že jím trávíš víc času, než by sis přál. Chceš vědět, jestli tím nehřešíš?


V Bibli o Minecraftu ani o tom, jak dlouho ho máme hrát nic nečteme. Napadá mě ale hezký citát svatého Augustina:


"Když je Bůh na prvním místě, jsou všechny ostatní věci na správném místě, není-li Bůh na prvním místě, nic není na správném místě."


Myslím, že to pak platí i o hraní, učení, práci a všem ostatním, co v životě děláme - včetně volného času a hraní.


Pokud je Bůh tím prvním v našem životě, není ani paření na compu hřích. Problém je, když místo toho, abychom hledali nejdřív Boží království pouze kopali v dungeonu a dělali si zásoby ve virtuálním světě. Rozumíš, co tím chci říct? ;-)


Věřím že ano.


Noemi

>> Zpět na otázky <<

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/cust/timdvadva/forkids.timdvadva.net/otazkyaodpovedi/otazkyaodpovedi.php on line 16

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/cust/timdvadva/forkids.timdvadva.net/otazkyaodpovedi/otazkyaodpovedi.php on line 29
copyright 2009 - 2017 Hope4kids, z.s., Vybíralova 969/2, 193 00 Praha 9
Pro Tim 2,2 Vlasta Marková a od listopadu 2009 WebEngine Studio