Homepage ForKids Aktuální období
10.05. - 16.05.
Nový web najdete na www.web4kids.cz
Vaše otázky - naše odpovědi
Otázky a odpovědi

Jak mluvit s budhistkou o Bohu?

Bětka, 12 let

25.03.2014
Ahoj jak už jsem vám psala takmoje kamarádka je budhistka a už jsem jí zkoušela zvěstovat, ale zdá se , že ji to vůbec nezajímá v co vlastně věří. Pomozte mi prosím jak jí mám zvěstovat evangelium?nerozhodnýnerozhodnýnerozhodný
Bětka

Odpověď z týmu „for kids“:

Ahoj Bětko,


chápu, že bys ráda sdílela svou víru s kamarádkou, i když věří něčemu jinému. Nevím, jak přesně bys s ní měla mluvit, ani ti nemůžu dát nějaké "zaručeně dobré argumenty". Myslím, že dobré přátelství a pochopení je dobré prostředí pro to, aby se ten druhý začal sám ptát. Pak můžeš být připravená mluvit o svých zkušenostech s Bohem.


Kdysi jsem slyšela, že bychom měli být "pátým evangeliem" lidem kolem nás. Pokud ti na kamarádce záleží, modli se za ní. Můžeš poprosit i ostatní věřící kamarády, nebo rodinu, ať se modlí s tebou. Někdy ovoce našich modliteb poznáme hned a někdy ho může sklízet někdo jiný později, ale stále to je důležitá věc, kterou můžeš pro svou kamarádku dělat.


Je skvělé, že to, kdy a jak člověk uvěří je v Božích rukách a my můžeme být při tom, když On to jedná s lidmi.  Neznáme ten pravý čas, pro určité věci. Třeba vztah s tebou pro tu tvou kamarádku bude hodně důležitý. Třeba jsi první křesťankou, se kterou kamarádí. :-)


Noemi

>> Zpět na otázky <<
copyright 2009 - 2017 Hope4kids, z.s., Vybíralova 969/2, 193 00 Praha 9
Pro Tim 2,2 Vlasta Marková a od listopadu 2009 WebEngine Studio