Homepage ForKids Aktuální období
21.04. - 27.04.
Nový web najdete na www.web4kids.cz
Vaše otázky - naše odpovědi

Napiš nám i svou otázku! smajlik

Napsal(a) nám Ela, 11 let:
"Učitelka si na mě zasedla"

Ahoj, jedna učitelka si na mě zasedla.. Je to taková starší paní a moc nechápu její vysvětlování a učení, stále mě vyvolává.. Elo běž k tabuli.. Když necho nechápu tak zvednu ruku, počkám až mě vyvolá a potom řeknu: p. učitelko prosím vysvětlíte mi to? nechápu to.. řekne mi Máš dávat pozor.. Ale já se na to soustředím a prostě to nechápu.. Ale nejhorší je to že má stejné příjmení jako já. Aspolužáci si ze mě dělají srandu a zároveň urážejí tím že říkají Běž za maminkou/tetou/babičkou.. :-( já jim to říkala ale oni si nedají pokoj Děkuji za odpověď Ela
Ela

Odpověď z týmu „for kids“:

Ahoj Elo,


vypadá to, že statečně bojuješ a snažíš se v předmětu, kde to není pro tebe jednoduché. Přihlásit se a poprosit učitelku o pomoc je v pořádku, pokud to ona nepřijme, není už to tvoje chyba. Možná by šlo jí poprosit o pomoc někdy před hodinou, nebo po hodině. Třeba při výkladu už spěchá a nemá čas. Můžeš tyto věci třeba říct i někomu, kdo chodí od vás na třídní schůzky nebo konzultace, aby to mohl řešit s paní učitelkou za tebe.


Tvoje spolužáky asi trochu baví tě pošťuchovat tím, že se jmenuješ stejně, jako ta učitelka. Víš co? Můžeš jim to zkusit vracet, teda přistoupit na jejich hru a odpovědět jim v podobném duchu a trochu si z toho taky dělat legraci, co by bylo, kdyby opravdu byla tvoje babička nebo tetička a mohla jsi jí na ně třeba něco říct.  ;-) A nebo si toho vůbec nevšímej. Nebo mávni rukou nad tím, že zas dělají starý ohraný vtípek. Uvidíš, že pokud spolužáci poznají, že tě tím nenaštvou, přestane je to bavit. To je jediná a nejlepší obrana proti takovým legráckám.


Měj se hezky a dobře bojuj ve škole :-)


Noemi

copyright 2009 - 2017 Hope4kids, z.s., Vybíralova 969/2, 193 00 Praha 9
Pro Tim 2,2 Vlasta Marková a od listopadu 2009 WebEngine Studio